Jedním z největších ambulantních rehabilitačních pracovišť v Praze je Klinika Therap-Tilia. Je klinickým pracovištěm Fakulty biomedicínského inženýrství ČVUT, všechna oddělení na jedenácti místech hlavního města jsou připravena poskytnout komplexní rehabilitaci a fyzioterapeutickou péči. Na některá pracoviště se mohou objednat i cizinci, kteří své zdravotní obtíže nemohou přesně popsat česky nebo slovensky. Ujmou se jich pracovníci, kteří hovoří rusky a anglicky. Na všech odděleních nemocného pečlivě vyšetří lékař, stanoví diagnózu a navrhne odpovídající léčbu. Nemocnému se potom věnuje fyzioterapeut.
Therap-tilia má k dispozici léčebné lasery, které přinášejí významný pokrok do fototerapie, prakticky na všech pracovištích je k dispozici rašelina se stejným léčebným efektem jako v lázních. V kombinaci s manuální terapií, vodoléčbou a magnetoterapií přináší nemocným značnou úlevu. Další metodou je přístrojová léčba lymfatických edémů a distanční magnetoterapie. Specialisté kliniky dosáhli vynikajících výsledků zejména při obtížích čelistního kloubu, karpálních tunelů, tenisového lokte a bolestí zad. Kvalitní péče se dostává také pacientům po úrazu. Rehabilitační pracovníci mají zkušenosti i s léčbou nemocných, odkázaných na invalidní vozík.
Ovlivnit hybnost v kloubu, ve kterém došlo k funkční poruše, může rehabilitační technika pod názvem mobilizace, při níž je kloubní pohyblivost obnovena po provádění opakovaných a nenásilných pohybů ve směru omezení. Léčebné masáže působí na jednotlivé svalové skupiny, zlepšují jejich prokrvení a protažení. Reflexní masáž vychází z poznatků o povrchové citlivosti při onemocnění vnitřních orgánů. Cvičení s terapeutem je zaměřeno na celkové zvýšení kondice, na správné držení těla, na odstranění příčin bolesti zad, terapii poúrazových stavů a léčbu omezení pohybu po cévních mozkových příhodách. Provádí se ve skupinách nebo individuálně.