Malovat každé dva až čtyři roky

Naši náladu ovlivňuje i to, v jakém prostředí žijeme. Péče o byt je základem, protože v něm odpočíváme po práci. Je třeba dbát hlavně o to, aby bylo bydlení pěkné a čisté, abychom se doma cítili dobře. Důležité je byt nechat pravidelně vymalovat, případně znovu nalakovat oprýskaný lak dveří a zárubní. Nový nátěr na zdech působí také jako dezinfekce a přispívá ke snížení prašnosti v interiéru. Malovat je možné jen bílou, moderní jsou barvy, které okoukaný interiér promění ve zcela nové prostředí. Malovat se dá v létě, kdy lze bez problémů větrat, aby barva rychle zasychala. Jestliže se v bytě topí, nejsou špatnou variantou k malování ani zimní měsíce. Suchý vzduch ve vytopených místnostech napomáhá vysušení stěn, nátěr na vyhřátých stěnách vydrží dokonce déle, než při malování v létě. Barvy jsou dnes bez zápachu a ekologické, takže dlouhé větrání není nutné. Jedinou nevýhodou je to, že dny jsou kratší a malovat je lepší za denního světla. Jedině tak docílíme přesného odstínu bez skvrn.

V našich klimatických podmínkách se doporučuje malovat byt jednou za čtyři až pět let. Jde li o chodbu nebo kuchyň, kde se stěny špiní rychleji, je lepší malbu obnovovat častěji. Také když v bytě žijí zvířata, doporučuje se z hygienických i estetických důvodů malovat častěji, třeba už každé dva roky.

Jestliže jde o starší byt, který už byl malován mockrát, je rozumné starší vrstvy nátěrů oškrabat a nátěr nanést na zcela čistou a rovnou plochu.

Libor Hönig ze Šternberka nabízí malířské práce spolu s drobnými zednickými pracemi, protože říká, že často je zeď před malováním třeba vyspravit a zarovnat její povrch, aby byl výsledek dokonalý. Firma nabízí i natěračské a tapetářské práce v okolí Šternberka, po domluvě také na Brněnsku. Samozřejmostí je, že si malíři prostory pro malování připraví, zalepí zásuvky, vypínače. zakryjí podlahy a případně nábytek fóliemi a po malování po sobě uklidí.